Zostaliśmy wpisani do ewidencji instytucji oferujących PPK

      
    
Aktualności / 2019-05-29 / autorzy: Generali Investments

Zostaliśmy wpisani do ewidencji instytucji oferujących PPK

 

Generali Investments TFI decyzją Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) zostało wpisane do ewidencji instytucji, które mogą oferować Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). Wpis do ewidencji prowadzonej przez PFR otwiera drogę do prowadzenia PPK.

 

Rejestracja w ewidencji PFR to ostatni warunek, który musieliśmy spełnić, by móc oferować i wdrażać PPK w firmach. Im bliżej pierwszego obowiązkowego terminu, tym większe jest zainteresowanie przedsiębiorców warunkami oferty. Proponujemy naszym klientom wsparcie już na początkowym etapie komunikacji i wdrażania programu w firmie. Z myślą o potrzebach klientów i nałożonych na nich przez prawo obowiązkach, przygotowaliśmy narzędzie wspierające pracodawcę w obsłudze programu PPK. Jest to system, który będzie obsługiwał cały program i przejmie znaczną część obowiązków działu HR w zakresie PPK. Narzędzie to jest zintegrowane z popularnym systemem kadrowo-płacowym. Zapewniamy także bardzo kompleksowy system do obsługi PPK dla pracowników. Pracownicze Plany Kapitałowe to dla wielu firm i ich pracowników swego rodzaju rewolucja, dlatego zapewniamy także powdrożeniowe wsparcie. Przygotowujemy akcje informacyjne dla pracowników, pomagamy pracodawcom w raportowaniu do instytucji nadzorujących – mówi Paweł Suwała, Dyrektor Działu Klienta Instytucjonalnego, odpowiedzialny za PPK w Generali InvestmentsTFI.

 

Generali Investments TFI jest największym niezależnym towarzystwem inwestycyjnym działającym na polskim rynku od 1995 r. Firma jest rozwijana przez zespół doświadczonych zarządzających, którego skład przez lata ulegał jedynie niewielkim zmianom. Obecnie Generali Investments TFI zarządza aktywami o wartości ponad 14 mld złotych. Na ofertę rynkową firmy składa się 30 funduszy i subfunduszy inwestycyjnych, zarówno otwartych jak i zamkniętych, rozwiązania asset management i oparte na funduszach produkty emerytalne, takie jak IKZE, IKE i PPE. Pracownicze Plany Kapitałowe będą więc naturalnym uzupełnieniem oferty rozwiązań emerytalnych firmy.

 

W październiku 2018 została podpisana przedwstępna umowa nabycia 100% akcji w Generali Investments TFI przez Grupę Generali. Do jej finalizacji, planowanej jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku, konieczne jest uzyskanie akceptacji odpowiednich instytucji regulujących tego typu transakcje, w tym Komisji Nadzoru Finansowego.

 

 

Więcej informacji o ofercie PPK w Generali Investments TFI: ppk@generali-investments.pl